0.0

Karşıyaka Vapur İskelesi

Feribot Terminali

Hakkında
0.0

1-  Yolcularımız, turnikelerden geçerli seyahat kartı örnekleri tablosunda belirtilen kartlar haricinde kart ve 2-3-5 bilet kullanarak geçiş yapabilirler.
2-  Geçerli seyahat kart örnekleri tablosunda yer alan kartlardan başka bir kişiye ait süresi dolmuş veya sahte kartlar ile yolcu geçişine izin verilmez ve geçiş kartlarına el konulur.
3-  İndirimli geçiş hakkı bulunan öğrenci ve öğretmen kartı sahibi kişiler indirimli kartlarını validatörlerde okutarak geçiş yapmak zorundadır. Bu kartlar sahipleri dışında kullanılırsa kartlara el konulur.
4-  Görevliler ve geçerli serbest geçiş kartı taşıyanlar, ücretsiz seyahat edebilmek için yetkililere, görev veya serbest geçiş kartlarını göstermek zorundadırlar. Ücretsiz ya da indirimli geçiş hakları olmadığı halde zor kullanarak geçme girişiminde bulunanlar uyarılır, ısrar ederlerse İZDENİZ A.Ş. İskele Sorumlusu polis talebinde bulunarak yolcu emniyet güçlerine teslim edilir.
5-   0-6 yaş arasındaki çocuklar, yanlarında ebeveynleri bulunmak kaydıyla, ücretsiz geçiş hakkından; 6-15 yaş arasındaki çocuklar indirimli (öğrenci) geçiş hakkından yararlanır.
6-   İskelelere ruhsatlı silah haricinde silahla veya delici/kesici aletlerle girilemez ve bunlarla yolculuk yapılamaz.
7-   İskelelere büyük parça eşya, patlayıcı, yanıcı, parlayıcı, akıcı, kırılabilir, dökülebilir sıvı ya da toz türü maddelerle ve tehlike arz edecek kimyasal ya da biyolojik maddelerle girilemez ve bu maddelerle yolculuk yapılamaz.
8-   İskele Özel Güvenlik Personeli şüpheli şahıs ve paketleri diğer yolcuların can güvenliği açısından kontrol edebilirler. Şüpheli durumlarda yolcu iskele içine alınma, ısrarı halinde emniyet güçlerine haber verilir.
9-   İskelelerde yangın alarm sistemleri amacı dışında kullanılamaz. Tespiti halinde haklarında cezai işlem uygulanır.
10- İskelelerde yolcular, İskele personeli talimatı dışında iskele sahasına çıkılması yasaktır.
11- İskelelerde yetkililerce yapılan her türlü duyuru, verilen her türlü talimata uyulması can güvenliği açısından zorunludur.
12- İskele içinde bebek arabası ve tekerlekli sandalye hariç; bisiklet, kaykay, paten vb. araçların kullanılması, bırakılması yasaktır.
13- İskelelerde fotoğraf ve kamera vb. çekimler yapılması özel izne bağlıdır.
14- Yangın, gasp, saldırı, taciz ya da acil sağlık müdahalesi gerektiren durumlarda en yakın İskele Personelini uyarınız.
15- İskelelerde yerlere tükürmek, çöp atmak yasaktır.
16- İskelelerde sigara ve benzeri tütün ürünleri kullanmak yasaktır. Bu konuda uyarıları dikkate almayan yolcularımız hakkında gerekli cezai işlem uygulanacaktır.
17- İskelelerde yolculuk amaçları dışında uzun süreli oturmak ve beklemek yasaktır.
18- İskele içinde diğer yolcuları rahatsız edecek davranışlarda bulunulamaz.
19- İskele içine kafeste taşınabilen evcil hayvan dışında, evcil hayvan sokmak yasaktır. Evcil hayvanlar kafeslerinde olmak koşulu ile gemilerde gemi görevlilerinin gösterdiği yerlerde taşınabilirler. Kafese sığmayacak büyüklükteki evcil hayvanlar ağızlık takmak koşulu ile sadece Araba Vapurlarında yolcu salonlarının dışında gemi görevlilerinin gösterdiği yerlerde sefere kabul edilmektedir. Kafeste olmayan köpek ve diğer büyük evcil hayvanlar seferlere kesinlikle kabul edilmemektedir. Sadece kuşlar kafeslerinde olmak koşulu ile yolcu salonu içinde taşınabilmektedir.
20- İzin verilen yerlerde asılı olan ilan panoları dışında, ilan ve afiş iskelelere asılamaz.
21- İskele içinde el ilanı dağıtılmaz.
22- İskele içinde şans talih oyunu ticareti, yasadışı gösteri, propaganda, konuşma, dilencilik, seyyar satıcılık, ticari amaca yönelik pazarlama ve tanıtım, müzikli eğlence yapılamaz.
23- İskelelerde genel ahlak kurallarına aykırı davranmak, diğer yolcuları rahatsız etmek yasaktır.
24- Yolcular, İskele sınırları içinde İskele Sorumlusu, İskele Personeli ve Özel Güvenlik Görevlilerinin yolcu akışını düzenlemek amacıyla yapacakları uyarılara uymak zorundadır.
25- İskele demirbaşlarına zarar verenler hakkında gerekli hukuki süreç uygulanacaktır.
26- İZDENİZ A.Ş. tarafından sunulan hizmetlerin kullanan yolcular bu kuralları kabul ettiğini ve kurallara uyacağını kabul etmiş sayılır.
27- Gemilerimiz veya İskelelerimizde unutulan kayıp eşyalar için 0850 360 0 350 Dahili:210 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Diğer sorularınız için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Erişilebilirlik

Tekerli Sandalye Girebilir

Kuruluş Türü

Feribot Terminali

Turist Bilgi Haritası
Ferry Platform
Geçiş Ücreti
Sigara içilmez

İletişim Bilgileri

Harita

Buraya Yakın Benzer Yerler