0.0

Erciyes Kayak Merkezi

Spor Merkezi

Hakkında
0.0

Erciyes Dağı, Kayseri’nin 25 km güneybatısındaki ovaların yanından birdenbire yükselen büyük kütleli bir stratovolkandır.[1]

Yüksek derecede aşınmaya uğramış olan volkanın son olarak, Roma dönemi madeni paralarındaki betimlemelere dayanarak, M.Ö. 253 yılında püskürdüğü söylenebilir.[2]

Erciyes, 3.916 metreye ulaşan zirvesi ile İç Anadolu’nun en yüksek dağıdır. Torosların kuzeydoğu uzantısı olan Aladağlar’ın en yüksek noktası olduğu kabul edilmektedir ve Alpin kuşağına dahildir.

3 bin 750 metre uzunluğunda teleferik sistemi saatte 27 bin kişi taşıma kapasitesine sahiptir.

2’si Gondol olmak üzere toplam 18 adet mekanik tesis ile farklı noktalardan kayak yapma imkanı mevcuttur.

Zorluk derecelerine göre farklılıklar gösteren toplam 33 adet pis seçeneği ile benzersiz pist zenginliği sunar.

ULAŞIM

Erciyes, coğrafi konumu itibariyle de “Dünyanın En Merkezi” konumundaki kayak merkezidir. Türkiye’den dünyanın1/3 ’lük kısmına 4 saatlik bir uçuşla erişmek mümkün. İstanbul’dan da Kayseri’ye her gün 15 tarifeli uçuşla oldukça ekonomik ve yüksek konforda ulaşılıyor. Erciyes’in İstanbul’a olan 1 saatlik uçuş mesafesi Erciyes Kayak Merkezi’ni yerli ve yabancı turistler açısından oldukça cazip kılıyor. Diğer yandan Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri Havalimanı’na 25 dakika, Kayseri şehir merkezine 20 dakika ve Kapadokya’ya 60 dakika uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezinden duble yol ile Erciyes’e otoban konforunda ulaşım sağlanabiliyor.

KONAKLAMA

Dilerseniz Erciyes gecelerini dağ üzerindeki sıcacık otellerde geçirecek ve dört mevsim enfes havayı hissedecek, dilerseniz şehir merkezindeki global otellerin lüks ortamlarını tadacaksınız. Dağ konseptine uygun mimari tasarımlarıyla Erciyes Dağı’ndaki oteller, lüks bir konaklama deneyimi sunuyor. Kayseri şehir merkezindeki dünyaca ünlü oteller ise ulaşım kolaylığı avantajıyla şehirde konaklama yapıp günü birlik Erciyes’e kayağa gitme imkânı veriyor. Kayseri şehir merkezinde alışveriş, şehrin tarihini keşfetme ve enfes Kayseri lezzetlerini deneyimleme fırsatı da şehir merkezinde konaklamayı cazip kılan sebepler arasında yer alıyor.


 

Kuruluş Türü

Spor Merkezi

Dağcılık
Telesiyej
Kayak Teleferiği
Kış Sporları
Kamp Alanı

Erişilebilirlik

Ulaşılabilir

İletişim Bilgileri

Harita

Buraya Yakın Benzer Yerler

Geziyorum

Yer Aldığı Rehberler